Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  KİTAP İYİLEŞTİRİR
  11.01.2023

  KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

  10.01.2023

        2021 yılında ceza infaz kurumu kütüphanelerini zenginleştirmek amacıyla   ’Bir Kitap Bir Umut Kampanyası’’ düzenlenmiş olup ülke genelinde 216 stantta ve kitap kumbaralarında toplam 256.376 adet kitap toplanmıştır.

        Bu Yıl da Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan’’ KİTAP İYİLEŞTİRİR’’ sloganıyla başlatılan kampanyamızın amacı: Ceza infaz kurumu kütüphanelerini zenginleştirmek  ,hükümlü ve tutukluların daha çok kitaba erişerek okuma alışkanlıklarına katkıda bulunmak ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

         Ceza İnfaz Kurumlarında,  İnfazın temel amacı doğrultusunda salıverilme sonrası üretken, sosyal, sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu Kapsamda ceza infaz kurumu kütüphanelerinin  yayın türü ve sayısı bakımından zenginleştirilmesi  ayrı bir önem arz etmektedir . Adalet Bakanlığı bu itibarla;

          10 Ocak ve 15 Şubat tarihleri arasında tüm Türkiye genelinde bir kampanya başlatmıştır. Stantlarımız Çorum ve İskilip  Adalet Sarayları ile AHL AVM’de faaliyet gösterecektir.

   

  Adres

  Akkent Mahallesi Organize Sanayi 1. Cadde No : 1 / E - Çorum

  Telefon

  0364 254 97 80 - 81

  E-Posta

  corumkczvisaretadalet.gov.tr